Завантаження зображень...
 • 19:30
  Інформаційна програма
  Щонеділі
 • 20:00
  Науково-просвітницька програма
  Щонеділі. Повтор: Понеділок 14:00
 • 21:00
  Науково-просвітницька програма
  Щосереди. Повтор: Понеділок 06:30
 • 19:00
  Інформаційно-аналітична програма
  Щосуботи. Повтор: Неділя 22.00
 • 16:00, 19:00, 21:30
  Інформаційна програма
  Щодня
 • 21:00
  Науково-просвітницька програма
  Щоп'ятниці. Повтор: Неділя 11:30
 • 21:00
  Культурно - мистецька програма
  Щопонеділка. Повтор: П'ятниця 22:00
 • 21:15
  Культурно - мистецька програма
  Субота. Повтор: Неділя 13:00
 • 7:00
  Інформаційно-музична програма
  Понеділок - п'ятниця
 • 18:00
  Науково-просвітницька програма
  Кожної останньої неділі місяця. Повтор: Наступної суботи 21:00
 • Щонеділі
 • Щонеділі. Повтор: Понеділок 14:00
 • Щосереди. Повтор: Понеділок 06:30
 • Щосуботи. Повтор: Неділя 22.00
 • Щодня
 • Щоп'ятниці. Повтор: Неділя 11:30
 • Щопонеділка. Повтор: П'ятниця 22:00
 • Субота. Повтор: Неділя 13:00
 • Понеділок - п'ятниця
 • Кожної останньої неділі місяця. Повтор: Наступної суботи 21:00

Що нового на Скіфії

5 червня

За 5 місяців телеканал «Скіфія» кардинально змінився. Тепер на екрані не мелькають чиновники, які змінювали один одного у програмах, і хвалилися своїми здобутками, та старі фільми, які постійно повторювалися, бо через брак коштів не могли закупити нові. Новий контент - це, документалки - «Неповторна природа», «Таємниці підводного світу», «Смаки культур», «Незвичайні культури», «Незвідані шляхи» та інші, детективний телесеріал «За службовим обов'язком», кулінарне шоу «Енеїда». З квітня стартували серії інтерв'ю#ПроСлово, у яких розповідають про своє знайомство з українською літературою та власні вподобанні в ній відомі українці. А з травня стартував перший курс відео лекції від проекту «WiceCow». Відеолекторій «100 років української історії за 100 хвилин», складається з 11 лекцій і охоплює період української історії з 1917 по 2017 роки.

Власний продукт філії також значно відрізняється від того, що раніше робили працівники державного ТБ. Нині це - 2 години ранкової програми, 7 випусків новин та щоденна півгодинна програма «Тема дня». Все для того, аби жителі області отримували найповнішу та найактуальнішу інформацію оперативно.

«Спочатку було дуже не просто, - говорить продюсер філії Василь Середюк. - Справа навіть не в навантаженні, а в тому, що нам довелося повністю змінити підходи і почати готувати програми, які відповідали б стандартам Суспільного. І ранкова, і новини, і вечірня прямоефірна програма стали зовсім іншими. Насамперед нам вдалося позбутися джинси і це вважаю, одним із головних здобутків нашої філії».

«Ранок на Скіфії» - програма, яка постійно змінюється. Її колектив працює над новими рубриками та темами, шукає цікавих гостей, аби зранку глядачі могли отримати порцію позитивної інформації. Незмінним же тут залишається одне - це безпосереднє спілкування із глядачами, які можуть не лише зателефонувати та поставити запитання гостям у прямому ефірі, а часто й самі стають учасниками та творцями програми, адже кожна їх думка враховується при підготовці до ефіру.


«Ми хочемо, аби прокинувшись зранку, глядач хотів увімкнути телевізор саме на нашому каналі. Бо він знає, що тут отримає багато різної необхідної інформації, хороший настрій, поради від фахових експертів. Ну і головне - ми маємо бути відкритими для кожного і тільки тоді будемо цікавими для всіх», - говорить продюсер філії.

Інформаційна програма «Таврійські новини» повністю поміняла зміст і обличчя у складі філії ПАТ «НСТУ» «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія». Новини тепер виходять у прямому ефірі 7 разів на день: 7:30, 8:00, 8:30, 13:30, 17:00, 19:00, 20:40. В ранкових блоках - інформація про те, як у регіоні минула ніч. Також анонсуються зусилля редакції на день та топові теми в денних і вечірніх випусках. Одна подія може подаватися в різних формах - прямі включення, коротке відео з синхроном без закадрового тексту, і на вечір - повноцінний сюжет. Кореспонденти пройшли «суворий вишкіл» - стандарти інформаційного мовлення засвоєно на рівні м'язової пам'яті.

«Спочатку був певний супротив, тепер вже всі сміливо говорять про переваги сюжетів, де мінімум тексту за кадром, максимум цілісних фрагментів відео з інтершумом і обов'язково - кореспондент у кадрі, як з точки зору їх підготовки, так і з точки зору сприйняття глядачами. Працювати стало цікавіше, хоча і додалося обов'язків і відповідальності. Кореспонденти ініціюють цікаві для суспільства теми, проводять журналістські розслідування, в новинах - тільки соціально значущі події, без замовних і «паркетних» матеріалів» - говорить шеф-редактор новин Наталя Верлата.

Новинарі стали частіше експериментувати, є охочі вести випуски і одночасно їх формувати. Надзвичайно оживилась сторінка філії у Фейсбуці, постійно оновлюється канал в Ютубі.
Орієнтована на потреби людей і прямоефірна програма «Тема дня». Колектив цієї програми найменший, але роботу роблять втричі більшу. Крім основного щоденного актуального інтерв'ю, на них всі спецпроекти Суспільного. З березня команда суспільно-політичного напрямку філії долучилася до проекту покликаного змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв'ю у прямому ефірі регіональних філій НСТУ - «Звіти_Наживо». Щомісяця, протягом 52 хв чиновники звітують про зроблене, а глядачі мають змогу поставити свої запитання і почути на них відповіді. Підготовка до такої програми триває протягом місяця (тільки виходить в ефір програма, наступного ж дня починається підготовка до нової).

«Проект серйозний і потребує детального вивчення матеріалів, - говорить продюсер (лінійний) ТБ Таміла Іванова, - а ще підготовки сюжетів, запису коментарів та підбору експертів. Все робимо разом, аби встигнути ,і ведуча програми, йдучи в ефір, володіла повною інформацією. Дякуємо і представнику ГР ЧЕСНО в нашій області, який нам допомагає».

Радіо «Таврія» Херсонської філії змінилося чи не найбільше - повністю переформатовані відрізки (їх чотири) і тепер в ефірі лише лінійні програми. «Ранковий дайджест» - справді став ранковою пізнавально-інформаційною програмою зі сторінками, опитуваннями та ранковими гостями.

«Це не значить, що ми не піднімаємо зранку суспільно-важливих тем. Навпаки, ми намагаємося стати ближчими до слухача, - говорить продюсер (лінійний) радіо Наталя Шклярук. - А що людям подобаються такі зміни говорить той факт, що нам стали більше дзвонити в ефіри, яку б тему ми не порушували».

Особливо це стосується програм суспільно-політичного напрямку «Про це говорять», та «Тема дня». В цих відрізках працюють досвідчені журналісти, які добре розуміються на проблемах, що цікавлять людей, але і їм не вистачає знань, аби повністю відповідати стандартам суспільного, тому зараз вони активно вчаться виробляти програми, за які не буде соромно.
Щодня завершує радійний ефір програма «Гарний вечір без обмежень».

«Я радію за наше радіо - воно дуже змінилося. - говорить продюсер філії Василь Середюк. - Все тому, що вирішили дати шанс молодим колегам і жодного разу не пожалкували про це. Вони ініціативні, активні, прагнуть зробити програми кращими, а це лише на користь нашій загальній справі».

Після скорочення колективу довелося дещо ущільнитися: і на телебаченні, і на радіо залишилось лише по одній студії, але це не впливає на творчий процес та якість контенту.

Стало значно менше і адміністративно-обслуговуючого персоналу. Були проведені тендери і тепер чистоту у філії підтримує клінінгова компанія, а за порядком слідкує охоронна фірма. Є й працівники, з якими укладені цивільно-правові угоди, і без яких робота філії не була повною - сурдоперекладач, гример, водії.

Вивільнені території (а це 949 квадратних метрів) підготували для здачі в оренду. Зараз ведеться робота по залученню охочих їх винайняти.

Філія брала активну участь у пітчингах - на розгляд раді генпродюсерів було подано 8 проектів і всі вони були допущені до першого етапу. До другого дійшли - чотири. Це три програми суспільно-політичного напрямку - «Герої не вмирають», інформаційно-аналітичний тележурнал «Агровектор» та програма у форматі інфотейнмент «Там, де ти живеш», а також програма «Херсонщина спортивна».

«Ми дуже сподіваємося, що всі ці програми пройдуть захист і вже з нового сезону глядачі зможуть їх побачити» - зазначив продюсер філії Василь Середюк. - Сподіваємось і на те, що отримаємо фінансування на реалізацію цих проектів. Поки що ж цей процес затягується і ми всі розуміємо чому - через недофінансування Суспільного. Але в нашій роботі є і багато позитивних моментів».

Власними силами вдалося обладнати студію для ранкової програми - з'явилися нові м'які меблі та додаткові камери. Планується нове графічне оформлення програм. Запрацював і прес-центр філії, тут під час Олімпіади-2018 та Паралімпіади-2018 - проводилися зустрічі із спортсменами, олімпійцями, тренерами. На знакові події відкривається фан-зона. До студії почали приходити на екскурсії школярі та студенти - ми стали більш відкритими для всіх і кожного.